مراسم استقبال از ورودی های جدید در سال 96-95 مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نورمرکزشاهین دژ برگزار شد.

دکترمحمود دادخواه سرپرست دانشگاه پیام نورمرکزشاهین دژ در این مراسم پشتکار را رمز موفقیت دانشجویان دانست و گفت: هر انسانی که به جایگاه والا و بلندمرتبه دست یافته است به دلیل پشتکار و تلاش و همت اوست.

دکتر دادخواه خواندن درس تنها به دلیل مدرک را نادرست دانست و افزود: دانشجویان باید همیشه این سوال را از خود مطرح کنند که چرا به دانشگاه آمده اند و برای چه چیزی درس می خوانند؟

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محصول غرب است، اما جهان بینی غرب را با جهان بینی دینی متفاوت دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه در غرب در قرون وسطی تحت تاثیر آموزش کلیسا از دور خارج شد و علم از صحنه زندگی مردم بیرون رفت.

دکتر دادخواه تصریح کرد: در جهان بینی دینی و اسلامی تمام عالم متعلق به خداست و حرکت به طرف خدا دارد و دانشی که می آموزیم برای این است که انسان بسازیم و انسان سازی باید هدف اصلی در دانشگاه باشد.

رییس دانشگاه پیام نورمرکزشاهین دژ تاکید کرد: اگر می خواهیم رشد کنیم باید به انسان توجه کنیم  و دانشجویان باید تمام هدفشان این باشد که از راه علم و دانش و تخصص خود پی به وحدانیت خدا ببرند.

عباسی فرماندارشهرستان شاهین دژنیز در این مراسم با تبریک سال تحصیلی جدید، ورود دانشجویان به دانشگاه و تحصیل علم را نوعی جهاد دانست و گفت:اگر بخواهیم استقلال کشور مان حفظ شود و دست زورگویان از سر ما قطع شود راهی جز جهاد و فراگیری علم نداریم.

فرماندارشهرستان شاهین دژ خوب درس خواندن را به دانشجویان مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در کنار تحصیل علم دانشجویان باید مراقب تعهد خود نیز باشند  تا بتوانند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی باشند.

درادامه این مراسم اهدائی جوایزبه تعدادی ازقبول شدگان کارشناسی ارشداین مرکزعلمی درسایردانشگاههای معتبرکشورتوسط مسئولین اهداءشدوهمچنین توزیع بسته های فرهنگی وکلاسهای توجیهی برای دانشجویان جدیدالورودازدیگربرنامه های این مراسم بود.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما